Psychology & Sociology

Łukasz Trzciński MIT WOLNOŚCI W CYBERKULTURZE View larger

Łukasz Trzciński MIT WOLNOŚCI W CYBERKULTURZE

NOM76881485

New product

37,00 zł

Data sheet

Author Łukasz Trzciński
Title Mit Wolności w cyberkulturze
Publisher Nomos
Published 2013
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 151
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-148-5

More info

Motywem przewodnim, który autor systematycznie i logicznie rozwija, jest pytanie o kondycję ludzkiej wolności w rozwijającej się cyberkulturze, jej specyfikę oraz wpływ wzorów transmitowanych i tworzonych przez uczestników cyberprzestrzeni, głównie we wspólnotach wirtualnych, coraz częściej przenoszonych na naszą realną rzeczywistość społeczną. [...]

Książka jest niewątpliwie bardzo wartościową i ciekawą pod względem naukowym publikacją odzwierciedlającą całą gamę współczesnych problemów z dziedziny antropologii kulturowej, które pojawiły się w związku z nowymi doświadczeniami wynikającymi z obcowania człowieka z rzeczywistością wirtualną.

Z recenzji prof. dr. hab. Ignacego Fiuta

Problemy związane ze zmieniającą się pod wpływem rewolucji technologicznej rzeczywistością doczekały się wielu opracowań. Jednak nieliczne zastanawiają się jaki ma ona wpływ na duchowy wymiar człowieka. Tę lukę w sposób doskonały wypełnia książka Łuksza Trzcińskiego. Autor stara się na nowo przedefiniować najważniejsze, z filozoficznego punktu widzenia, formy funkcjonowania człowieka w świecie. [...]

Kim jest, i czy w ogóle istnieje, współczesny bohater mityczny? Czy cyberkultura potrzebuje bohatera, sztuki, filozofii, dążenia do wolności? To wszystko są zagadnienia, które pokazują, że konieczne jest zbudowanie nowej antropologii. I najnowsza książka Łukasza Trzcińskiego inicjuje ów proces.

Z recenzji prof. dr hab. Marty Kudelskiej


O autorze

Łukasz Trzciński, profesor nauk humanistycznych, pracuje na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień antropologii filozoficznej i kulturowej. Jest autorem wielu publikacji, w tym m.in. książek Zagadnienie reinkarnacji w wybranych tradycjach buddyzmu oraz Mit bohaterski w perspektywie antropologii filozoficznej i kulturowej. W swych opracowaniach często podejmuje kwestie dotyczące filozofii i religii Indii.

Reviews

Write a review

Łukasz Trzciński MIT WOLNOŚCI W CYBERKULTURZE

Łukasz Trzciński MIT WOLNOŚCI W CYBERKULTURZE

Follow us on Facebook