Psychology & Sociology

Michał Pulit NEGOCJACJE PRAGMATYCZNE I TAKTYKI PERSWAZJI W SPOŁECZEŃSTWIE INFORMACYJNYM View larger

Michał Pulit NEGOCJACJE PRAGMATYCZNE I TAKTYKI PERSWAZJI W SPOŁECZEŃSTWIE INFORMACYJNYM

NOM

New product

39,00 zł

Data sheet

Author Michał Pulit
Title Negocjacje pragmatyczne i taktyki perswazji w społeczeństwie informacyjnym
Publisher Nomos
Published 2013
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 267
Size A-5
Cover broszurowa
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-159-1

More info

Książka Michała Pulita jest odważną próbą sformułowania nowego paradygmatu w badaniach nad negocjacjami i taktykami perswazji poprzez umieszczenie tych zagadnień w kontekstach teoretycznych prac Ervinga Goffmana oraz wielu innych przedstawicieli interakcjonizmu symbolicznego. Choć punkt wyjścia autora jest czysto teoretyczny, to jego cel jest celem praktycznym i w tym postrzegam wielką zaletę książki. W istotny sposób wzbogaci ona naszą wiedzę z zakresu socjologii i psychologii negocjacji, służyć też może niefachowemu czytelnikowi do zapoznania się z ważnymi i interesującymi teoriami na charakteryzowane wyżej tematy.

Z recenzji prof. dra hab. Jacka Kochanowskiego

Negocjacje pragmatyczne mogą być traktowane jako szczególny przypadek interakcji, kontaktowania się, komunikowania, wzajemnych wpływów, a to już jest problematyka par excellence socjologiczna; więcej, to jest samo jądro współczesnej socjologii, w której, inaczej niż czterdzieści czy pięćdziesiąt lat temu, teoretyzowanie zaczyna się od poziomu podstawowego – interakcji wchodzących w relacje podmiotów działania. Bardzo dobrze się stało, że autor pracy przyjął tę strategię badawczą.

Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja Szpocińskiego


O autorze
MICHAŁ PULIT, doktor nauk społecznych w zakresie socjologii (specjalizacja w mikrosocjologii). Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Trener prowadzący szkolenia w zakresie negocjacji, taktyk wywierania wpływu na ludzi oraz komunikacji interpersonalnej. Naukowo zainteresowany teorią interakcjonistyczną, tematyką perswazji i negocjacji.

Reviews

Write a review

Michał Pulit NEGOCJACJE PRAGMATYCZNE I TAKTYKI PERSWAZJI W SPOŁECZEŃSTWIE INFORMACYJNYM

Michał Pulit NEGOCJACJE PRAGMATYCZNE I TAKTYKI PERSWAZJI W SPOŁECZEŃSTWIE INFORMACYJNYM

Follow us on Facebook