Psychology & Sociology

María Paula Malinowski Rubio IMIGRANCI A KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W SFERZE USŁUG PUBLICZNYCH W POLSCE View larger

María Paula Malinowski Rubio IMIGRANCI A KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W SFERZE USŁUG PUBLICZNYCH W POLSCE

NOM

New product

41,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Imigranci a komunikacja międzykulturowa w sferze usług publicznych w Polsce
Author María Paula Malinowski Rubio
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2013
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 336
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-106-5

More info

María Paula Malinowski Rubio podejmuje ważną aplikację dużej już wiedzy z zakresu komunikacji międzykulturowej w konkretnej sferze życia społecznego, jaką jest sfera nie tylko usług ale i spraw publicznych. […] Praca stanowić może cenną lekturę nie tylko dla studentów, pracowników usług publicznych, administracji publicznej i samorządowej, pracowników i członków licznych fundacji, może być też inspiracją dla wielu szczegółowych badań w ciągle powiększającym poziom swojej wielokulturowości społeczeństwie polskim.

Z recenzji prof. dra hab. Leszka Korporowicza

Monografia stanowi wartościowe studium teoretyczno-analityczno-empiryczne, poświęcone komunikacji międzykulturowej w sferze usług publicznych. Sfera ta formalizuje i strukturalizuje związki międzykulturowe […]. W istocie rzeczy praca traktuje o uniwersalnym i powszechnym zjawisku, jakim jest obsługa prawna i społeczna cudzoziemców, w szczególności imigrantów przebywających w Polsce. […] Czytelnik otrzymuje dogłębną analizę szczególnej formy i fazy komunikacji międzykulturowej, jaką jest pierwszy kontakt imigranta ze społeczeństwem przyjmującym.

Z recenzji prof. dra hab. Tadeusza Palecznego


O autorze

María Paula Malinowski Rubio – magister psychologii (Universidad de Barcelona, 1987) i doktor socjologii (Uniwersytet Jagielloński, 1994), pracownik naukowy w Katedrze Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się metodologią badań społecznych, analizą ruchów migracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu iberyjskiego oraz latynoamerykańskiego, kulturą organizacji oraz komunikacją międzykulturową, będąca następstwem migracji i globalizacji.

Write a review
María Paula Malinowski Rubio IMIGRANCI A KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W SFERZE USŁUG PUBLICZNYCH W POLSCE

María Paula Malinowski Rubio IMIGRANCI A KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W SFERZE USŁUG PUBLICZNYCH W POLSCE


Follow us on Facebook