Psychology & Sociology

Marta Skowrońska JAK U SIEBIE. ZAMIESZKIWANIE I KOMFORT View larger

Marta Skowrońska JAK U SIEBIE. ZAMIESZKIWANIE I KOMFORT

NOM

New product

43,00 zł

Data sheet

Author Marta Skowrońska
Title Jak u siebie
Subtitle Zamieszkiwanie i komfort
Publisher Nomos
Published 2015
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 243
Size B-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-372-4

More info

"Z najwyższym uznaniem odnoszę się do książki "Jak U siebie. Zamieszkiwanie i komfort" z trzech następujących powodów: [1] ponieważ porusza problematykę cały czas dość słabo obecną w polskim piśmiennictwie socjologicznym i etnologicznym, [2] ponieważ relacjonuje tę problematykę w oparciu o bardzo oryginalnie pomyślany, wzorcowo i rzetelnie przeprowadzony projekt badań empirycznych oraz [3] dlatego, że dostarcza ciekawych i wartych uwagi podpowiedzi do przewartościowań (choćby i niewielkich, lecz inne są już w zasadzie niemożliwe) na poziomie obowiązującej nas wszystkich teorii socjologicznej".
Z recenzji prof. dra hab. Rafała Drozdowskiego

"Odwołując się do jasno wyłożonych przekonań i założeń co do "charakteru świata społecznego", Marta Skowrońska buduje zniuansowany model strukturalny (relacyjny) zjawiska komfortu, który dopełnia odwołaniami do rezultatów badań empirycznych i erudycyjnymi ich komentarzami. Model ten uznaję za istotne osiągnięcie autorki pracy, przesądzające o wartości przedsięwzięcia badawczego, a także niezwykle wartościowy wkład w dorobek polskiej socjologii ostatniej dekady, przede wszystkim wkład w przebudowę jej dziedzinowego przedmiotu. Zaprezentowany model przybliża społeczną istotę zjawiska komfortu, nadaje temu zjawisku postać kategorialną".
Z recenzji prof. dra hab. Rocha Sulimy


O autorze
Marta Skowrońska - doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM. Autorka artykułów na temat mieszkania i kultury materialnej oraz książki "Drugie życie przedmiotów. Second hand jako zjawisko społeczne". Jedna z kuratorek wystawy "Dom. Osiedle. Mieszkanie", opartej na wynikach badań architektów i socjologów dotyczących przestrzeni polskich osiedli mieszkaniowych rożnych epok. Interesuje się socjologicznymi badaniami życia codziennego, zwłaszcza praktyk mieszkaniowych i relacjami człowieka z jego materialnym otoczeniem. Miłośniczka badań jakościowych, chętnie pracuje "w terenie". Jako członkini zespołu latających socjologów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę" współpracuje z lokalnymi liderami i organizacjami kultury, organizując warsztaty i szkolenia.

Reviews

Write a review

Marta Skowrońska JAK U SIEBIE. ZAMIESZKIWANIE I KOMFORT

Marta Skowrońska JAK U SIEBIE. ZAMIESZKIWANIE I KOMFORT

Follow us on Facebook