Psychology & Sociology

Magdalena Wojciechowska AGENCJA TOWARZYSKA: (NIE)ZWYKŁE MIEJSCE PRACY View larger

Magdalena Wojciechowska AGENCJA TOWARZYSKA: (NIE)ZWYKŁE MIEJSCE PRACY

NOM76880884

New product

36,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Agencja towarzyska
Author Magdalena Wojciechowska
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2012
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 176
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-088-4
EAN/UPC 9788376880884
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

W książce zrekonstruowany został mechanizm budowania tożsamości przez kobiety zatrudnione w agencjach towarzyskich. Autorka opowiedziała się za teorią ugruntowaną i wywiadem pogłębionym. […]„Praca” w agencji towarzyskiej jest ramą, w której badane kobiety realizują siebie. W tej ramie organizują swoje życie i doświadczają rzeczywistości. […] Wysoko oceniam uzyskany przez autorkę materiał badawczy oraz jego analizę.
Z recenzji prof. dr hab. Marii Flis

Książka może mieć duże znaczenie naukowe jako materiał źródłowy nie tylko dla socjologa, lecz również dla pracowników socjalnych i terapeutów pracujących z prostytutkami wychodzącymi z profesji. Dzięki klarownej eksplikacji terminów opisujących badane zjawisko książka jest przystępną i zajmującą lekturą także dla nie-socjologów, laików w problematyce prostytucji oraz dla samych uczestników analizowanego świata.
Z recenzji prof. dr hab. Krzysztofa Koneckiego


Magdalena Wojciechowska, absolwentka socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, doktorantka w Instytucie Socjologii UŁ, asystent w Katedrze Socjologii Organizacji i Zarządzanie IS UŁ. Laureatka konkursu im. Jana Lutyńskiego oraz konkursu im. Floriana Znanieckiego na najlepszą pracę magisterską napisaną w 2010 roku. Współpracuje z „Przeglądem Socjologii Jakościowej” oraz „Qualitative Sociology Review”. Autorka tekstów poświeconych prostytucji kobiecej. Wśród jej zainteresowań naukowo-badawczych ważne miejsce zajmuje metodologia badań jakościowych, symboliczny interakcjonizm, socjologia dewiacji, socjologia cielesności oraz problematyka światów społecznych.


ISBN: 978-83-7688-088-4

Write a review
Magdalena Wojciechowska AGENCJA TOWARZYSKA: (NIE)ZWYKŁE MIEJSCE PRACY

Magdalena Wojciechowska AGENCJA TOWARZYSKA: (NIE)ZWYKŁE MIEJSCE PRACY


Follow us on Facebook