Psychology & Sociology

Anna Wiatr HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE View larger

Anna Wiatr HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE

NOM

New product

34,00 zł tax incl.

Data sheet

Author Anna Wiatr
Title Historie intymne. Odnajdując i tracąc siebie.
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2010
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 149
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-021-1
EAN/UPC 9788376880211

More info

Anna Wiatr, socjolożka, dziennikarka i blogerka. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem nauk humanistycznych, specjalistka w dziedzinie badań biograficznych. Na podstawie rozmów z pacjentami hospicjów i mieszkańcami domów pomocy społecznej dla osób starszych przygotowała pracę doktorską Pomiędzy życiem a śmiercią: tożsamość i umieranie w Polsce późnej nowoczesności (2009). Jest autorską cyklu reportaży o osobach niepełnosprawnych, które ukazywały sie na łamach portalu pion.pl. Warsztatu przeprowadzania wywiadów narracyjnych uczyła sie u profesora Fritza Schutze na Uniwersytecie Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Interesuje sie socjologią sztuki. Od trzech lat prowadzi blog Narracje.

Książka jest przenikliwym, świetnie napisanym studium w gatunku pisarstwa antropologicznego z zakresu socjologii intymności. Autorka dokonuje połączenia jednego z najtrudniejszych tematów z najczulszymi narzędziami socjologicznymi, jakich dostarcza warsztat Pierre’a Bourdieu. Wsparte wyobraźnią i inteligencją badaczki daje to fascynujący rezultat, intrygujący zarówno pod względem poznawczym, jak i literackim.
[Z recenzji dr hab. Joanny Tokarskiej-Bakir]

Książka Anny Wiatr dotyka problematyki niezwykle ważnej, ale i też często opisywanej w późnej nowoczesności przez socjologów psychologów, filozofów czy teologów. Temat jest interesujący, ale i interdyscyplinarny. [...] Warto zwrócić uwagę na bogaty, piękny literacki język autorki; dla mnie cała książka ma właśnie bardziej literacki, niż typowo scjentystyczny, charakter.
[Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany]

Write a review
Anna Wiatr HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE

Anna Wiatr HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE


Follow us on Facebook