Politics & Economics

Rafał Łętocha "OPORTET VOS NASCI DENUO". MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA View larger

Rafał Łętocha "OPORTET VOS NASCI DENUO". MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA

NOM

New product

36,75 zł

Data sheet

Author Rafał Łętocha
Title \"Oportet vos nasci denuo\""
Subtitle Myśl społeczno-polityczna Jerzego Brauna
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2006
Language version Polish
Number of pages 334
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 83-60490-05-8

More info

Jerzy Braun był postacią w kulturze polskiej i w polskim życiu narodowym XX wieku wyjątkową, w pewien sposób nie mającą odpowiedników.

Książka Rafała Łętochy to poważne i obszerne opracowanie z dziedziny polskiej myśli politycznej. Autor podjął się trudu zgromadzenia licznych źródeł i materiałów oraz wydawnictw dotychczas w pełni niewykorzystanych w badaniach nad bibliografią i twórczością Jerzego Brauna. Imponujący wykaz bibliografii zamieszczony na końcu książki wskazuje, że autor wykonał olbrzymią pracę badawczą (...). Z poznawczego punktu widzenia praca wnosi do dorobku historii polskiej myśli politycznej nową syntezę poświęconą postaci dotychczas mało znanej z analiz naukowych, ale niezwykle twórczej w ielu dziedzinach.
[Z recenzji prof. Jerzego Kornasia].

Dr Łętocha nie poszedł po najmniejszej i wygodnej linii oporu, tzn. studiowania i interpretowania wyłącznie twórczości dyskursywnej, świadomie nie zlekceważył tej części dorobku artystycznego Brauna, która jak przede wszystkim dramaty ma wprost kapitalne znaczenie dla wyjaśnienia jego historiozofii i metapolityki, a nawet jest wprost organicznie z nią związana.
(...) Mamy do czynienia z dziełem naukowo dojrzałym, intelektualnie kompetentnym i interpretacyjnie interesującym; penetrującym i porządkującym ważny obszar myśli polskiej.
[Z recenzji prof. Jacka Bartyzela]

Reviews

Write a review

Rafał Łętocha "OPORTET VOS NASCI DENUO". MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA

Rafał Łętocha "OPORTET VOS NASCI DENUO". MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA

Follow us on Facebook