Philosophy, Religion & Religious Studies

Waldemar Szlachetka FENOMEN SZKÓŁ NOWEJ EWANGELIZACJI. STUDIUM SOCJOLOGICZNO-PASTORALNE View larger

Waldemar Szlachetka FENOMEN SZKÓŁ NOWEJ EWANGELIZACJI. STUDIUM SOCJOLOGICZNO-PASTORALNE

NOM

New product

40,00 zł

Data sheet

Author Waldemar Szlachetka
Title Fenomen szkół nowej ewangelizacji
Subtitle Studium socjologiczno-pastoralne
Publisher Nomos
Published 2011
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 312
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-053-2

More info

Autor przybliża czytelnikowi fenomen szkół nowej ewangelizacji w Kościele rzymskokatolickim i ich rolę w duszpasterstwie parafialnym. Opracowanie jest tym bardziej interesujące – poznawczo i praktycznie – że w Polsce nie ma jednej szkoły nowej ewangelizacji Redemptoris Missio, lecz każda z nich jest autonomiczna, podlega kompetentnej władzy kościelnej na swoim terenie, ma własną strukturę i zasady formacji członków. […] Książka ukazuje wewnętrzne zróżnicowania w Kościele rzymskokatolickim i jego zmodyfikowaną działalność w warunkach postępującej modernizacji społecznej i nieuniknionej globalizacji we współczesnym świecie.

Z recenzji ks. prof. dra hab. Franciszka Drączkowskiego

Problematyka podjęta w pracy jest ważna ze względu na jej wartość poznawczą i aplikacyjną. W dotychczasowej literaturze przedmiotu recenzowana monografia wydaje się być pierwszą próbą całościowego ujęcia zjawiska społeczno-religijnego, jakim są szkoły nowej ewangelizacji na terenie Polski. Zarówno zgromadzony materiał faktograficzny, jak i sformułowane przez Autora wnioski mogą być interesującą lekturą dla badaczy religijności w Polsce, wywodzących się z różnych dyscyplin naukowych, zaś teologom zajmującym się istotnym dla współczesnego Kościoła zagadnieniem nowej ewangelizacji można ją rekomendować jako nieodzowną lekturę, w tym również w procesie dydaktycznym w seminariach duchownych.

Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Firlit


O autorze

Waldemar Szlachetka – ksiądz Archidiecezji Poznańskiej, doktor nauk teologicznych, specjalizuje się w teologii pastoralnej i socjologii religii. Od 2002 roku redaktor naczelny biblijnych rozważań Słowo na każdy dzień, redaktor książki Głoszę wam Jezusa Zmartwychwstałego (2008) oraz serii wydawniczej Żywa Woda, w ramach której ukazały się: Nadzieja Miłości (2010), Ziarna życia (2011), Siła codzienności (2011). Redaktor i współautor materiałów przeznaczonych do formacji duchowej członków szkół nowej ewangelizacji – Od Melchizedeka do Jezusa Chrystusa. Siedem odsłon kapłaństwa” (2010). Od 2010 roku proboszcz parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu.

Reviews

Write a review

Waldemar Szlachetka FENOMEN SZKÓŁ NOWEJ EWANGELIZACJI. STUDIUM SOCJOLOGICZNO-PASTORALNE

Waldemar Szlachetka FENOMEN SZKÓŁ NOWEJ EWANGELIZACJI. STUDIUM SOCJOLOGICZNO-PASTORALNE

Follow us on Facebook