Philosophy, Religion & Religious Studies

Agnieszka Muc ŚMIERĆ I POGRZEB W CHRZEŚCIJAŃSKIM EGIPCIE (IV-VIII W.) View larger

Agnieszka Muc ŚMIERĆ I POGRZEB W CHRZEŚCIJAŃSKIM EGIPCIE (IV-VIII W.)

NOM

New product

Warning: Last items in stock!

49,00 zł

Data sheet

Author Agnieszka Muc
Title Śmierć i pogrzeb w chrześcijańskim Egipcie (IV-VIII w.)
Publisher Nomos
Published 2013
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 374
Size B-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-123-2

More info

Książka dotyczy staroegipskich i wczesnochrześcijańskich praktyk grobowych oraz zwyczajów towarzyszących śmierci. Autorka nie zatrzymuje się na przedstawieniu wczesnochrześcijańskich zwyczajów i koncepcji eschatologicznych uchwytnych w materiale archeologicznym i literackim, ale także trafnie pokazuje, w jakim stopniu i zakresie można je powiązać z tradycjami istniejącymi w Egipcie starożytnym epoki faraonów czy Egipcie hellenistycznym. [...] Książka zainteresuje zarówno badaczy archeologii i historii Egiptu, jak też dziejów wczesnego chrześcijaństwa i późnego antyku.
Z recenzji ks. prof. dra hab. Józefa Naumowicza

W opracowaniu tym autorka postanowiła prześledzić całokształt zagadnień związanych z chrześcijańskim obrządkiem pogrzebowym w Egipcie w okresie od IV do VIII wieku. Podejmując temat, miała świadomość, że wkracza w obszary dość skomplikowane, które nie doczekały się jednak do tej pory jednolitego, szerzej zakrojonego opracowania. [...] Starannie omawiając zebrany materiał, zachowując krytyczny stosunek do ustaleń swych poprzedników, autorka przygotowała wyczerpujące opracowanie, którego brak od dawna można było odczuć w literaturze przedmiotu.
Z recenzji prof. dra hab. Joachima Śliwy


O autorze(ce) AGNIESZKA MUC – archeolog i historyk, absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie w 2010 r. uzyskała stopień doktora. Jej zainteresowania badawcze są związane przede wszystkim z historią i kulturą chrześcijańskiego Egiptu i Bliskiego Wschodu. Tej tematyce poświęcone są jej publikacje, m.in. książka Architektura monastyczna na terenie Egiptu (Nomos 2008).

Reviews

Write a review

Agnieszka Muc ŚMIERĆ I POGRZEB W CHRZEŚCIJAŃSKIM EGIPCIE (IV-VIII W.)

Agnieszka Muc ŚMIERĆ I POGRZEB W CHRZEŚCIJAŃSKIM EGIPCIE (IV-VIII W.)

Follow us on Facebook