Philosophy, Religion & Religious Studies

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL View larger

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

WYDA

New product

38,00 zł

Data sheet

Author Lama Gendyn Rinpocze
Title Mahamudra. Wielki symbol
Subtitle Droga oddania i współczucia buddyzmu tybetańskiego
Publisher Wydawnictwo A
Publishing series Buddyzm
Published 2007
Language version Polish
Number of pages 164
Size 145 x 205 mm
Cover hardcover
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-89978-17-2

More info

Książka Mahamudra Gendyna Rinpoczego przedstawia podstawy nauk o naturze umysłu, które są szczególnie popularne w szkołach kagju i njingma buddyzmu tybetańskiego. Jest to ważna lektura zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących adeptów buddyzmu, a nawet dla ludzi nie interesujących się buddyzmem.
Czytelnik znajdzie tu cenne wskazówki, jak żyć pełniej i bardziej szczęśliwie, jak zachować się w obliczu śmierci. Bezpośredni, ciepły i przejrzysty styl nauczania Lamy Gendyna Rinpoczego sprawia, że książka ta nie pozostawia nikogo obojętnym.

Lama Gendyn Rinpocze (1918–1997), wybitny mistrz buddyjski ze szkoły kagju, studiował i praktykował medytację pod kierunkiem najznamienitszych nauczycieli tej szkoły. Po najeździe Chińczyków na Tybet w 1959 roku przedostał się do Indii. Później kierował klasztorem w Butanie. Odbywał wieloletnie odosobnienia medytacyjne.
W roku 1975 na prośbę J.Ś. XVI Karmapy osiedlił się we Francji, gdzie założył i prowadził klasztor Dhagpo Kagju Ling, poświęcając się nauczaniu ludzi Zachodu.

Reviews

Write a review

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

Follow us on Facebook