Philosophy, Religion & Religious Studies

Sangharakszita CZYM JEST SANGHA? NATURA DUCHOWEJ SPOŁECZNOŚCI View larger

Sangharakszita CZYM JEST SANGHA? NATURA DUCHOWEJ SPOŁECZNOŚCI

WYDA

New product

30,00 zł

Data sheet

Author Sangharakszita
Title Czym jest Sangha?
Subtitle Natura duchowej społeczności
Publisher Wydawnictwo A
Publishing series Buddyzm
Published 2007
Language version Polish
Number of pages 308
Size 148 x 210 mm
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-89978-13-4

More info

Książka Czym jest Sangha? ukazuje się jako trzecia część trylogii Sangharakszity poświęconej fundamentom buddyzmu (wcześniej nakładem Wydawnictwa A opublikowane zostały książki Kim jest Budda? i Czym jest Dharma?). Sangharakszita opisuje w niej nie tylko zasady funkcjonowania tradycyjnej społeczności buddyjskiej, ale przedstawia również sposoby i możliwości przeniesienia zasad buddyzmu do współczesnego życia. Dlatego książka Sangharakszity może być też traktowana jako praktyczny poradnik, nawet dla tych, którzy nie interesują się buddyzmem, ale chcą uczynić swoje życie bardziej szczęśliwym i harmonijnym.

Sangharakszita (właściwie Dennis Lingwood) urodził się w Londynie. Już w młodości interesował się kulturą Wschodu, szczególnie buddyzmem. W czasie drugiej wojny światowej służył w armii angielskiej. Po zakończeniu działań wojennych został w Indiach. Przez wiele lat praktykował buddyzm i pobierał nauki od czołowych przedstawicieli najważniejszych tradycji buddyjskich, w ten sposób zdobył ogromną wiedzę i doświadczenie.
Po dwudziestu latach spędzonych w Indiach powrócił do Anglii, gdzie w 1967 roku założył ruch buddyjski pod nazwą Przyjaciele Zachodniej Wspólnoty Buddyjskiej (Friends of the Western Buddhist Order). Sangharakszita zdobył uznanie na całym świecie jako tłumacz i pośrednik między tradycyjnym światem Wschodu a nowoczesnym światem Zachodu. Jest autorem kilkudziesięciu wysoce cenionych książek na temat buddyzmu.

Reviews

Write a review

Sangharakszita CZYM JEST SANGHA? NATURA DUCHOWEJ SPOŁECZNOŚCI

Sangharakszita CZYM JEST SANGHA? NATURA DUCHOWEJ SPOŁECZNOŚCI

Follow us on Facebook