Philosophy, Religion & Religious Studies

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH View larger

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

WYDA

New product

32,00 zł

Data sheet

Author Zbigniew Zagajewski
Title Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach
Publisher Wydawnictwo A
Publishing series Buddyzm
Published 2005
Language version Polish
Number of pages 312
Size 148 x 210 mm
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 83-89978-03-2

More info

Buddyzm w Polsce jest wciąż egzotyczny. Wiedza o nim opiera się albo na zachodnich publikacjach z połowy ubiegłego wieku, albo na współczesnych interpretacjach z nurtu New Age. Te pierwsze ukazują go poprzez europocentryczny pryzmat światopoglądu chrześcijańskiego, drugie widzą w nim pewnego rodzaju system magiczny, który ma być panaceum na wszystkie dolegliwości współczesnego świata. Obydwa podejścia nie oddają jednak istoty buddyzmu.

Praktykuję buddyzm od prawie trzydziestu lat i chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat postanowiłem zająć się działem "pytań i odpowiedzi", czyli "FAQ – Frequently Asked Questions", na stronie internetowej Wydawnictwa A.

Odpowiadając na pytania internautów opierałem się na naukach autentycznych nauczycieli, mistrzów i lamów oraz na specjalistycznej literaturze. Często cytowałem współczesnych mistrzów takich jak Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze czy Maezumi Roshi, oraz naukowców, na przykład Alexandra Bierzina czy Johna Reynoldsa.

Chciałem, aby zainteresowani lepiej zrozumieli buddyzm, odkryli to, co ma im do zaoferowania i w czym może im pomóc w życiu.

Teraz uznałem, że dobrze by było, gdyby te pytania i odpowiedzi stały się dostępne nie tylko w Internecie – i w ten sposób powstała ta niezwykła książka.
[autor]

Reviews

Write a review

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Follow us on Facebook