Philosophy, Religion & Religious Studies

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO View larger

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

NOM

New product

36,76 zł

Data sheet

Author Grzegorz Kubiński
Title Narodziny podmiotu wirtualnego
Subtitle Narracja, dyskurs, deixis
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2008
Language version Polish
Number of pages 266
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-49-5

More info

Grzegorz Kubiński absolwent socjologii i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Obszar jego naukowych poszukiwań wyznaczają antropologia kultury współczesnej, socjologia, filozofia i lingwistyka. W centrum jego zainteresowań badawczych znajduje się problem wpływu nauki i nowych technologii na życie duchowe człowieka, świat wytwarzanych przez niego symboli i wartości oraz zjawisko religii w Internecie.

Książka Grzegorza Kubińskiego jest wielowątkowa, i wiele jej fragmentów skłania do dalszych pytań i przemyśleń, [...] Obraca się ona w kręgu idei dotyczących cywilizacyjnych uwarunkowań różnych form bycia człowieka w świecie, a więc współczesnych wytworów kultury, zarówno popularnej jak i wysokiej, poszukiwań religijnych, filozoficznych, artystycznych i nowych koncepcji socjologicznych.
[z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka]

Grzegorz Kubiński zaproponował wysokiej jakości dyskurs teoretyczny wsparty głęboką erudycją, trafnymi intuicjami intelektualnymi i sądami wybitnych filozofów kultury. [...] Nie waham się stwierdzić, że książka stanowić będzie coś w rodzaju reference book dla przyszłych badaczy podejmujących problem tożsamości i podmiotowości w epoce komputera i sieci.
[z recenzji prof. Kazimierza Krzysztofka]

Reviews

Write a review

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

Follow us on Facebook