Philosophy, Religion & Religious Studies

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO View larger

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

NOM

New product

59,00 zł

Data sheet

Author Rafał Imos
Title Wiara człowieka radzieckiego
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2007
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 438
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-22-8
EAN/UPC 9788360490228

More info

Rafał Imos - doktor religioznawstwa, absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się religijnym charakterem i mitogenną dynamiką scjentystycznych determinizmów, deterministycznych ideologii, zwłaszcza sowieckim komunizmem.

„Nie znam innej pracy, ani w literaturze polskiej, ani w światowej, która w sposób tak zdecydowany, konsekwentny i z tak dużym rozmachem analizowałaby komunizm jako zjawisko religijne, stawiając - tym lepiej, że w sposób prowokacyjny - fundamentalne pytania nie tylko o naturę komunizmu, ale też o naturę religii"
[z recenzji prof. dr hab. Wioletty Małgorzaty Kowalskiej]

„(...) spośród znanych opracowań tego tematu Rafałowi Imosowi udało się najpełniej odnaleźć soteriologiczne i kosmologiczne sensy ideologii marksistowskiej i najgłębiej dotrzeć do ich podstawowego paradygmatu. (...) Autor zrywa z dominującą tendencją traktowania marksizmu jako struktury 'religiopodobnej', 'quasi-religijnej' czy 'pseudoreligijnej', dowodząc nie tylko na poziomie funkcjonalnym, lecz także i istotowym jego religijnego charakteru. Na tym polega główne novum jego podejścia, którego eksplikacją jest cała praca"
[z recenzji dra hab. Andrzeja Szyjewskiego]

Reviews

Write a review

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

Follow us on Facebook