Music & Dance

Tatiana Stachak GITARA PIERWSZA KLASA

EU0401

New product

Warning: Last items in stock!

50,00 zł

Data sheet

Author Tatiana Stachak
Title Gitara pierwsza klasa
Subtitle Podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej
Editor Marcin Kowalczyk
Illustrations Małgorzata Flis
Publisher Wydawnictwo Euterpe
Published 2009
Place of publication Kraków
Language version Polish-English-German
Number of pages 126
Size N-4
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-88867-02-6
EAN/UPC 9788388867026

More info

Podręcznik przeznaczony jest dla początkujących gitarzystów – najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę gry na gitarze w wieku 6-9 lat. Materiał podzielony jest na cztery części:

I cz. – poświęcona jest grze na pustych strunach, II cz. – zawiera pierwsze ćwiczenia i melodie z udziałem lewej ręki, III cz. – zbiór prostych utworów dwugłosowych, IV cz. – zbiór utworów o charakterze podsumowującym.

Materiał podręcznika charakteryzuje się łagodnym stopniowaniem poziomu trudności, a duży wybór ćwiczeń i utworów na poszczególne problemy techniczne ma ułatwić ich opanowanie. Nowoczesnym rozwiązaniem dydaktycznym jest zastosowanie w publikacji metody polegającej na graniu w duecie ucznia i nauczyciela w początkowym etapie nauki. Atrakcyjne brzmienie duetów sprawia, że metoda ta pozwala rozwijać zarówno umiejętności techniczne, jak i wrażliwość i muzykalność ucznia. Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie ćwiczeń z elementami improwizacji. Szata graficzna publikacji przygotowana została z najwyższą dbałością. Podręcznik jest w całości kolorowo ilustrowany. Aby ułatwić dzieciom czytanie tekstu muzycznego w publikacji zastosowano powiększoną czcionkę nut, a poruszanie się po materiale podręcznika ułatwiają kolorowe ramki i ikony.

Publikacja wpisana jest do wykazu podręczników zalecanych do użytku szkolnego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reviews

Write a review

Tatiana Stachak GITARA PIERWSZA KLASA

Tatiana Stachak GITARA PIERWSZA KLASA

Accessories

Follow us on Facebook