Music & Dance

Piotr Orawski LEKCJE MUZYKI. ROZKWIT BAROKU View larger

Piotr Orawski LEKCJE MUZYKI. ROZKWIT BAROKU

KLE92638926

New product

Warning: Last items in stock!

55,00 zł tax incl.

Data sheet

Autor Piotr Orawski
Tytuł Lekcje muzyki. Rozkwit Baroku
Wydawnictwo KLE
Rok wydania 2011
Miejsce wydania Warszawa
Wersja językowa polska
Liczba stron 253
Format 190x190 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-926389-2-6
EAN/UPC 9788392638926

More info

„Rozkwit Baroku” to kolejny – po „Średniowieczu i Renesansie” – tom cieszącego się ogromnym zainteresowaniem cyklu “Lekcje muzyki” Piotra Orawskiego, stanowiącego autorską historię muzyki artystycznej, od średniowiecza po lata siedemdziesiąte XX w.
Druga część serii opowiada o początkach barokowego “przewrotu” oraz tytułowym “rozkwicie” i nobilitacji muzyki instrumentalnej, ukazanym przez pryzmat najbardziej doniosłych i frapujących zjawisk zachodzących w solowej i zespołowej sztuce dźwięków, takich jak basso continuo, technika koncertująca czy wykształcenie się nowych gatunków muzycznych. Autor sięga nie tylko po nazwiska największych luminarzy muzycznych XVII wieku, przywołuje również postacie twórców mniej znanych, lecz nie mniej ważkich dla ewolucji barokowego stylu. Pisarstwo Piotra Orawskiego o muzyce cechuje jak zawsze umiejętność trafnej syntezy, doskonała znajomość aktualnego stanu wiedzy muzykologicznej oraz erudycja umożliwająca rozległe, humanistyczne spojrzenie na dzieje kultury i sztuki.
Merytorycznych walorów książki dopełnia bogata dyskografia, uwzględniająca najważniejsze i najciekawsze nagrania utworów z nurtu wykonawstwa historycznie poinformowanego. Atrakcyjnym uzupełnieniem publikacji jest także oryginalna ikonografia obejmująca rzadko prezentowane dzieła sztuki dawnej o tematyce muzycznej, oraz fotografie najsłynniejszych zespołów – polskich i zagranicznych – współcześnie wykonujących repertuar barokowy.


ISBN 978-83-926389-2-6
EAN 9788392638926

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Piotr Orawski LEKCJE MUZYKI. ROZKWIT BAROKU

Piotr Orawski LEKCJE MUZYKI. ROZKWIT BAROKU

Accessories

Follow us on Facebook