Music & Dance

Mirosław Drożdżowski ALL YEAR ROUND WITH THE GUITAR

EU1003

New product

29,00 zł tax incl.

Data sheet

Autor Mirosław Drożdżowski
Tytuł Cały rok z gitarą gitara solo
Podtytuł All year round with the guitar. Mit der gitarre durch\'s ganze jahr
Redakcja Tatiana Stachak
Wydawnictwo Wydawnictwo Euterpe
Rok wydania 2009
Wersja językowa polsko-angielsko-niemiecko-francuska
Liczba stron 32
Format 235 x 310 mm
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 979-0-801507-42-6
EAN/UPC 9790801507426

More info

Niniejszy zbiór przeznaczony jest dla początkujących i średnio zaawansowanych gitarzystów. Zawarłem w nim 22 utwory o zróżnicowanej stylistyce: od radosnych ragtimów, efektownych bluesów, poprzez nastrojowe walce, śpiewne ballady, aż po miniatury utrzymane w stylu latynoamerykańskim. Cechą wspólną tych kompozycji jest melodyjność, klarowna harmonia, przejrzysta faktura, czytelna forma, a także wyrównany stopień trudności. Zastosowane w utworach efekty i techniki gitarowe, tj. rasgueado, pizzicato, flażolety, tremolo, stukanie w pudło, pozwoliły mi uwypuklić bogactwo możliwości kolorystycznych oraz wyrazowych tego instrumentu.

Klamrą spinającą zbiór jest jego tytuł – Cały rok z gitarą. Utwory uporządkowane są w cztery grupy związane z kolejnymi porami roku. Stąd album rozpoczyna kilka miniatur „wiosennych”, następnie pojawiają się utwory w „gorących rytmach lata”, pełne zadumy i nostalgii „jesienne impresje”, a na końcu kompozycje
wywołujące w wyobraźni „zimowe obrazy”.

W większości utworów zamieściłem propozycję aplikatury zarówno prawej jak i lewej ręki, tak by ułatwić wykonawcom korzystanie z publikacji. Sugestie dotyczące opalcowania, dynamiki, agogiki nie wykluczają oczywiście realizacji własnych pomysłów wykonawczych.

Mam nadzieję, że zbiór ten spotka się z życzliwym przyjęciem i, zgodnie z jego tytułem, będzie towarzyszyć gitarzystom przez cały rok.

Specjalne podziękowania kieruję do Tatiany Stachak za pomoc merytoryczną, doping oraz ostateczne dokonanie wyboru utworów do niniejszego albumu.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Mirosław Drożdżowski ALL YEAR ROUND WITH THE GUITAR

Mirosław Drożdżowski ALL YEAR ROUND WITH THE GUITAR

Accessories

Follow us on Facebook