Medicine & Pharmacy

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ View larger

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

CON62182220

New product

Warning: Last items in stock!

38,00 zł

Data sheet

Author Izabella Uchmanowicz, Katarzyna Kubera-Jaroszewicz
Title Edukacja diabetologiczna
Subtitle Standard opieki pielęgnacyjnej chorego na cukrzycę
Publisher Continuo
Published 2012
Place of publication Wrocław
Language version Polish
Number of pages 116
Size B-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-62182-22-0

More info

Cukrzyca, zwana także dżumą XXI w., stanowi jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych współczesnej medycyny. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza liczba chorych na świecie wzrosła 6-krotnie.

Znaczące miejsce w kompleksowej terapii cukrzycy, poza głównymi formami jej leczenia (farmakoterapią, dietą, wysiłkiem fizycznym), zajmuje również edukacja. Ma ona na celu nie tylko wdrożenie chorych w samoopiekę i samokontrolę, a także przekazanie im i ich rodzinom wiedzy na temat zachowań zdrowotnych oraz przygotowanie do świadomej i efektywnej współpracy z zespołem leczącym, w którego skład wchodzą: lekarze diabetolodzy lub interniści mający doświadczenie z zakresu diabetologii, pielęgniarki przeszkolone w tym zakresie, osoby prowadzące edukację pacjentów, dietetycy, lekarze specjaliści (konsultanci), psycholodzy, a także lekarze podstawowej opieki medycznej.

Właściwie przeprowadzona edukacja pozwoli pacjentowi wypracować optymalny kompromis między ograniczeniami wprowadzanymi przez chorobę a sposobem życia możliwym do zaakceptowania przez niego.

Głównym celem niniejszej publikacji było opracowanie projektu standardu opieki pielęgniarskiej realizowanej wobec pacjenta chorującego na cukrzycę w odniesieniu do „Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na cukrzycę – 2011” opublikowanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

Przedstawione informacje dotyczące teoretycznych i praktycznych problemów, jakie pojawiają się w opiece nad chorym na cukrzycę, porządkują wiedzę na ten temat i wskazują jej najważniejsze elementy.


ISBN 978-83-62182-22-0

Reviews

Write a review

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

Follow us on Facebook