Linguistics & Translatology

JĘZYK TRZECIEGO TYSIĄCLECIA III. KOMPLET TOM I-III View larger

JĘZYK TRZECIEGO TYSIĄCLECIA III. KOMPLET TOM I-III

TER

New product

45,00 zł tax incl.

Data sheet

Tytuł Język trzeciego tysiąclecia III. Tom I-III
Redakcja Tom I
Wydawnictwo Tertium
Seria Język a komunikacja 8
Rok wydania 2005
Miejsce wydania Kraków
Wersja językowa polska
Liczba stron Tom I
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-922234-0-3

More info

Niniejsza publikacja, ósma z serii "Język a komunikacja", jest trzytomowym zbiorem referatów wygłoszonych na konferencji "Język trzeciego tysiąclecia III", która została zorganizowana przez Krakowskie Towarzystwo "Tertium" w dniach 4-7 marca 2004 w Krakowie. Tradycyjnie konferencja poruszała problematykę komunikacji językowej na początku XXI wieku.

Na tom pierwszy, zatytułowany Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny, składają się referaty poruszające zarówno problematykę ogólnych zjawisk językowych, jak i zagadnienia szczegółowe, takie jak: język mediów i polityki, etykieta językowa, odmiany i rejestry polszczyzny oraz kwestie leksykalne.

Tom drugi, noszący tytuł Konteksty przekładowe, zawiera teksty poświęcone przekładoznawstwu. Znalazły się tam artykuły o tłumaczeniu ustnym i pisemnym, literackim i specjalistycznym, zawierające zarówno rozważania teoretyczne, jak i praktyczne analizy.

Tom trzeci, pod tytułem Język polski i języki obce - kontakty, kultura, dydaktyka, to artykuły traktujące o kontaktach językowych, różnicach kulturowych odbijających się w języku, sposobach niewerbalnej komunikacji oraz problemach nauczania języków obcych.

Wszystkie trzy tomy stanowią znakomity przegląd obecnego stanu badań nad językiem.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

JĘZYK TRZECIEGO TYSIĄCLECIA III. KOMPLET TOM I-III

JĘZYK TRZECIEGO TYSIĄCLECIA III. KOMPLET TOM I-III

Accessories

Follow us on Facebook