Linguistics & Translatology

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II View larger

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

TER92223446

New product

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

More details

Warning: Last items in stock!

42,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Oblicza komunikacji 1. Tom II
Subtitle Perspektywy badań nad tekstem, dyskursem i komunikacją
Editor Irena Kamińska-Szmaj, Tomasz Piekot, Monika Zaśko-Zielińska
Publisher Tertium
Publishing series Język a komunikacja 12
Published 2006
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 472
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 83-922234-4-6
Shipping time about 3 days from receiving the payment

More info

Pierwsza książka z serii "Oblicza komunikacji" poświęcona jest przyszłości i perspektywom badań nad komunikacją. Istotny jest przy tym kontekst kulturowy tego zagadnienia: żyjemy przecież w czasach, w których coraz częściej głosi się zmianę typu kultury. Symptomami tej nowej epoki są miedzy innymi kryzys słowa i ekspansja wizualności, przenikanie się wzorców komunikacyjnych i zanik wartości. Czy wobec powyższych przeobrażeń potrzebne są zmiany i uzupełnienia w ramach współczesnych dyscyplin, metodologii i teorii badawczych? Czy w tej sytuacji możliwe są wyczepujące i spójne badania komunikacji, czy też niezbędna jest nowa humanistyka zintegrowana? Jak w świetle owych zmian rozumieć podstawowe pojęcia i terminy? Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie Czytelnik w niniejszej książce. Składa się na nią zbiór artykułów przedstawicieli różnych dyscyplin, a zatem także różnych punktów widzenia. I mimo że to dopiero początek wspólnych poszukiwań, jedno jest pewne: współpraca lingwistów, medioznawców, psychologów, socjologów, politologów i przedstawicieli innych dyscyplin jest możliwa. "Oblicza komunikacji" są tego najlepszym przykładem.

Reviews

Write a review

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Follow us on Facebook