Linguistics & Translatology

Elżbieta Górska, Marek Skoczek DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO View larger

Elżbieta Górska, Marek Skoczek DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO

DIA88238086

New product

Warning: Last items in stock!

36,90 zł

Data sheet

Author Elżbieta Górska, Marek Skoczek
Title Dydaktyka Języka Arabskiego
Editor Brobisława Dziedzic-Wesołowska
Publisher Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Publishing series Języki orientalne
Published 1999
Place of publication Warszawa
Number of pages 563
Size B-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 83-88238-08-6
Comments Współpraca

More info

Książka zawiera propozycję kompleksowego programu nauczania języka arabskiego dla polskich uniwersytetów.
Jest to 3-stopniowy kurs współczesnego arabskiego języka literackiego, obejmujący poziom podstawowy (l i II rok studiów), średni (III rok) i zaawansowany (IV rok), uzupełniony o kurs dialektu syro-palestyńskiego i szczegółowy program wykładów i ćwiczeń z gramatyki języka arabskiego.

Po raz pierwszy nauczyciele i lektorzy tego języka w Polsce otrzymują nie tylko gotowy materiał arabski w formie tekstowej, ale i całe zestawy ćwiczeń, testów sprawdzających i wskazówek metodycznych, dostosowanych do poszczególnych poziomów nauki.

Istotną nowością jest również próba sformułowania i rozwiązywania zagadnień metodyki nauczania języka arabskiego, z uwzględnieniem potrzeb, oczekiwań i językowych predyspozycji studentów polskich.
Opracowanie pomyślane zostało jako pewien model programu, który można wypełniać własnym materiałem, a także uzupełniać i uaktualniać zgodnie z charakterem i potrzebami poszczególnych placówek dydaktycznych i naukowych.


Autorzy są pracownikami naukowymi Zakładu Arabistyki w Instytucie Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a książka stanowi podsumowanie ich wieloletniego doświadczenia w nauczaniu arabskiego języka literackiego, dialektów arabskich i gramatyki klasycznego języka arabskiego.

Elżbieta Górska pracuje na stanowisku adiunkta i specjalizuje się w zagadnieniach gramatyki i leksykologii arabskiej. Oprócz licznych artykułów, opublikowała monografię z dziedziny składni arabskiej (Multiattributive Nominal Phrases in Modem Written Arabic), a wspólnie z A. Czapkiewiczem - skrypt dla studentów filologii arabskiej (Chrestomatia arabskich tekstów specjalistycznych).

Marek Skoczek jest wykładowcą o dużym doświadczeniu dydaktycznym i praktycznym w zakresie współcześnie używanego arabskiego języka literackiego i dialektów. Interesuje się szczególnie językiem mediów w krajach arabskich, a także fonologią dialektów: syro-palestyńskiego, marokańskiego i libijskiego.

Adnan Hasan, lektor narodowości syryjskiej, pracuje w krakowskim Zakładzie Arabistyki od 8 lat. Prowadzi większość zajęć z praktycznej nauki języka arabskiego i dialektu syro-palestyńskiego. Zajmuje się opracowywaniem materiałów dydaktycznych i podręczników dla studentów filologii arabskiej.


ISBN 83-88238-08-6

Reviews

Write a review

Elżbieta Górska, Marek Skoczek DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO

Elżbieta Górska, Marek Skoczek DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO

Follow us on Facebook