Iberian fiction

TAJEMNICA ZAGINIONEJ ŚLICZNOTKI Eduardo Mendoza [antykwariat] View larger

TAJEMNICA ZAGINIONEJ ŚLICZNOTKI Eduardo Mendoza [antykwariat]

ANT-1181

Used

Warning: Last items in stock!

28,00 zł tax incl.

Data sheet

Author Eduardo Mendoza
Title Tajemnica zaginionej ślicznotki
Translation Marzena Chrobak
Publisher Wydawnictwo Znak
Published 2016
Place of publication Kraków
Language version Polish
Number of pages 344
Size A-5
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-240-3686-8
EAN/UPC 9788324036868
Comments Książka używana
Shipping time about 3 days from receiving the payment

More info

Z okładki:

Kiedy popularna top modelka Olga Baxter ginie w zagadkowych okolicznościach, damski fryzjer zostaje wrobiony w jej zabójstwo.

By dowieść swojej niewinności, musi stoczyć niebezpieczną rozgrywkę z tajemniczym syndykatem, którego bogaci członkowie od lat trzęsą przestępczym półświatkiem Hiszpanii. Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu nowy pomocnik, czarujący transwestyta o pseudonimie panna Westinghouse.

Bardziej przenikliwy od Herkulesa Poirota, kreatywny w działaniu niczym Sherlock Holmes, bezkompromisowy w dążeniu do prawdy jak Mikael Blomkvist. Kultowy bohater Eduardo Mendozy, damski fryzjer, mierzy się z najtrudniejszą sprawą w swojej karierze.

Błyskotliwa drwina z wojującej lewicy i pogrążonej w swoich obsesjach skrajnej prawicy, dynamiczna akcja, żonglerka literackimi konwencjami – wszystko to sprawia, że Tajemnica zaginionej ślicznotki jest przepysznym i lekkim daniem dla wszystkich smakoszy kryminału i komedii.

O autorze:

Eduardo Mendoza (ur. 1943) jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy hiszpańskich. W Polsce niesłabnącą popularnością cieszą się jego książki: Walka kotów (prestiżowa nagroda Premio Planeta de Novela 2010) oraz właśnie cykl komiczno-sensacyjnych powieści o fryzjerze-detektywie (w serii dotychczas ukazały się: Przygoda fryzjera damskiego, Sekret hiszpańskiej pensjonarki, Oliwkowy labirynt i Awantura o pieniądze albo życie).Podniszczona okładka.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry.

Reviews

Write a review

TAJEMNICA ZAGINIONEJ ŚLICZNOTKI Eduardo Mendoza [antykwariat]

TAJEMNICA ZAGINIONEJ ŚLICZNOTKI Eduardo Mendoza [antykwariat]

Follow us on Facebook