History & Archaeology

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU View larger

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU

AVA

New product

Warning: Last items in stock!

35,00 zł

Data sheet

Author Idzi Panic
Title Tajemnica Całunu
Editor Alina Doboszewska
Publisher Avalon
Published 2010
Language version Polish
Number of pages 308
Size A-5
Cover miękka foliowana ze skrzydełkami
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60448-99-1

More info

Całun Turyński od dawna budził emocje. Wiele osób żywiło głębokie przekonanie o jego autentyczności, widząc w nim płótno grobowe Chrystusa, inni wyrażali wobec niego głęboki sprzeciw, niektórzy nawet nienawiść. Wydawałoby się, że ten stan rzeczy powinien ulec zmianie, kiedy Całun poddano badaniom naukowym. Ale wielość i rozbieżność opinii na temat Całunu jest ogromna, a rozległość literatury traktującej o Całunie przyprawia o zawrót głowy.

Książka „Tajemnica Całunu” prezentuje i konfrontuje różne opinie na temat Całunu Turyńskiego. W przystępny, a zarazem intrygujący i rzetelny sposób profesor Idzi Panic przedstawia owoc swojej pracy, trwającej od połowy lat osiemdziesiątych XX wieku praktycznie po dzień dzisiejszy: prezentując wyniki badań wielu znakomitych i uznanych specjalistów z różnych dziedzin, poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę jest Całun Turyński: wielkim fałszerstwem, mistyfikacją średniowiecznego oszusta, dziełem artysty czy autentycznym płótnem, na którym odbiły się ślady umęczonego Zbawiciela? Gdzie rozpoczęła się historia Całunu i jaki jest jego związek z Mandylionem z Konstantynopola i Edessy oraz płótnem w Lirey we Francji i kiedy pojawił się w Turynie?

Niewiele jest przedmiotów na Ziemi, które byłyby tak starannie i zarazem wszechstronnie przebadane, jak Całun Turyński. Trudno znaleźć obiekt, w którego rozpoznanie zaangażowałoby się tak wielu znakomitych i zarazem uznanych specjalistów, reprezentujących niezmiernie rozległą paletę specjalności naukowych, od nauk matematyczno-przyrodniczych, przez astronomię, medycynę, nauki historyczne, archeologię, nauki inżynieryjne (na przykład specjalistów badania materiałów), a nawet ostatnio także informatykę. Za tymi badaczami stoją znamienite ośrodki naukowo-badawcze, chlubiące się mianem wiodących na świecie w swoich specjalnościach. Tej klasy specjaliści nie pozwoliliby więc sobie na kierowanie się emocjami w badaniach nad Całunem Turyńskim – a wyniki, które osiągnęli, zasługują na uwagę. Jakie to wyniki i do jakich prowadzą nas wniosków – powie nam książka „Tajemnice Całunu”.

Reviews

Write a review

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU

Follow us on Facebook