Guidebooks

New JAK PISAĆ? Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński [antykwariat] View larger

JAK PISAĆ? Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński [antykwariat]

ANT-1098

Used

10,00 zł

Data sheet

Author Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński
Title Jak pisać?
Publisher Park
Place of publication Bielsko-Biała
No. of edition 1
Language version Polish
Number of pages 330
Size 19,8 x 25,1 cm
Cover paperback
ISBN/ISSN/ISMN 83-7266-101-4
EAN/UPC 9788372661012
Comments Książka używana
Shipping time about 3 days from receiving the payment

More info

"Proponowana przez nas książka ma ułatwić zmagania się z rozmaitymi wypowiedziami pisemnymi. Wszyscy znamy ten ból, kiedy siadamy przed pustą kartką papieru i mamy napisać to pierwsze zdanie, a potem następne i następne, a w głowie taka sama pustka, jak na papierze... Autorzy książki wychodzą z założenia, że pisania można się nauczyć, choć zadanie to żmudne i przede wszystkim związane z długotrwałą praktyką.

Niniejsza książka może pomóc w uczeniu się pisania. Adresowana jest do szerokiego kręgu czytelników - począwszy od tych najmniej zaawansowanych, którzy dopiero poznają tajniki takich form pisemnych, jak opis, opowiadanie, charakterystyka czy streszczenie, przez tych, którzy redagują już bardziej skomplikowane wypowiedzi realizujące zasady gatunkowe rozprawki czy eseju (piszemy o gatunkach użytkowych, publicystycznych oraz zbliżonych do wypowiedzi naukowych, także o przemówieniu), aż po autorów prac pisanych „na stopień" - licencjackich bądź magisterskich. Z publikacji skorzystać może również osoba chcąca zredagować jakiś tekst użytkowy (np. podanie czy życiorys), potrzebny jej do załatwienia spraw związanych z codziennym życiem. Książka jest adresowana również do studentów polonistyki oraz nauczycieli - może bowiem stanowić dla nich ułatwienie w uczeniu innych sztuki pisania.

Autorzy chcieli połączyć w publikacji teoretyczny i praktyczny aspekt sztuki pisania. Czytelnik znajdzie tu więc definicje form i gatunków wypowiedzi pisemnych, przykłady takich wypowiedzi, a także swoisty przewodnik ,,krok po kroku", który ułatwi realizowanie kolejnych etapów pisania pracy. Dla osób, które chciałyby poćwiczyć redagowanie poszczególnych gatunków wypowiedzi, przygotowano zestawy zadań oraz zbiór słownictwa i wyrażeń, które można wykorzystać w swojej pracy".

[Ze wstępu]Podniszczona okładka.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry minus.Reviews

Write a review

JAK PISAĆ? Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński [antykwariat]

JAK PISAĆ? Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński [antykwariat]

Follow us on Facebook