Books

New Reduced price!

-20%

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton View larger

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton

REP76746524

New product

Gdybyście natknęli się na członka tego szczególnego klubu, „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", wchodzącego do Hotelu Vernon na doroczną kolację klubową, zauważylibyście, że jego okrycie wieczorowe jest zielone, nie czarne. (...)

More details

27,92 zł tax incl.

34,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Ojciec Brown
Subtitle Trzy narzędzia śmierci
Original title The Father Brown Stories, Volume 3
Author Gilbert Keith Chesterton
Translation Martyna Plisenko
Publisher Replika
Place of publication Zakrzewo
Published 2017
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 333
Language version Polish
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7674-652-4
EAN/UPC 9788376746524
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Gdybyście natknęli się na członka tego szczególnego klubu, „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", wchodzącego do Hotelu Vernon na doroczną kolację klubową, zauważylibyście, że jego okrycie wieczorowe jest zielone, nie czarne.

Gdybyście (zakładając, że macie tupet, by zwrócić się do takiej osobistości) zapytali go, dlaczego, przypuszczalnie odpowiedziałby, że to po to, by nie pomylono go z kelnerem. To wam zamknie usta. Jednak odejdziecie, pozostawiając za sobą zagadkę, jak dotąd nierozwiązaną, i historię wartą opowiedzenia.

Gdybyście (biorąc pod uwagę równie nieprawdopodobne założenie) mieli się spotkać z łagodnym, ciężko pracującym małym księdzem, nazywanym ojcem Brownem, i mieli go zapytać, co według niego było największym fartem w jego życiu, odpowiedziałby przypuszczalnie, że taki łut szczęścia przydarzył mu się w Hotelu Vernon, gdzie zapobiegł zbrodni, a być może uratował duszę, tylko dzięki temu, że usłyszał kilka kroków w korytarzu. Przypuszczalnie odczuwa odrobinę dumy z tego swojego wariackiego i wspaniale trafnego założenia, i możliwe, że się do niego odniesie. Ponieważ jednak jest wielce nieprawdopodobne, byście kiedykolwiek uzyskali dostatecznie wysoką pozycję w świecie towarzyskim, aby natknąć się na któregoś z „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", bądź upadli dostatecznie nisko, by znaleźć się w slumsach i pośród kryminalistów, żeby znaleźć ojca Browna, obawiam się, że nigdy byście nie usłyszeli tej historii, chyba że ode mnie.

[fragment książki - strona 7]

Write a review
OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton


Accessories

Follow us on Facebook