Bahá'í Faith

Jenabe E. Caldwell TRZYMAJ SIĘ INSTRUKCJI View larger

Jenabe E. Caldwell FOLLOW THE INSTRUCTION

BAH87495409

New product

W tej książce są wzmianki o pionierach. Pionierzy to są ludzie, którzy przenoszą się w różne miejsca, aby założyć dom, znaleźć pracę, dom i nauczać Sprawy Bożej.

More details

3,00 zł

Data sheet

Author Jenabe E. Caldwell
Title Follow the Instruction
Publisher Bahai w Polsce
Published 1999
Language version polish
Number of pages 152
Size 12,4x18 cm
Cover paper
ISBN/ISSN/ISMN 83-87495-40-9
Shipping time about 3 days from receiving the payment

More info

Ta mała książeczka została napisana dla nauczycieli bahaickich w nadziei, że ułatwi im nauczanie indywidualne oraz zbiorowe, a także pomnoży wyniki ich nauczania. Większość przytoczonych zdarzeń pochodzi z mojego własnego doświadczenia, ale niektóre zasłyszałem od innych nauczycieli bahaickich, którzy mi je opowiedzieli. Wszystkie one są prawdziwe. Historie, które usłyszałem, potwierdzili inni naoczni świadkowie. Kiedy nauczyciele schodzili się razem po nauczaniu, dokonywaliśmy podsumowania i wtedy cały zespół dzielił się zdarzeniami danego dnia. Pewne szczegóły wydarzeń opowiadali pozostali członkowie zespołu. Rano, zanim zespoły wyruszyły w drogę na ich codzienne zajęcia, robiliśmy zebranie. Często konsultacja toczyła się na temat spraw, z którymi zetknęliśmy się poprzedniego dnia podczas podsumowania. Wielokrotnie podczas porannego zebrania dowiadywaliśmy się jeszcze czegoś więcej o tych różnych zdarzeniach poprzednio usłyszanych. (...)

(...) Co roku poczynając od 21 kwietnia a kończąc 2 maja jest okres, który nazywamy Ridvan (czyt. Rezwan). Jest to okres poprzedzający wyjazd Baha’u’llaha z Baghdadu, w którym złożył On oświadczenie swoim najbliższym przyjaciołom o swojej Misji. Corocznie o tym czasie bahaici wybierają swoje Lokalne Zgromadzenia Duchowe. Te Lokalne Zgromadzenia Duchowe (LZD) wybierane są w tajnym głosowaniu i posiadają dziewięciu członków.(...)

(...) Tablica Ahmada (Modlitwy Baha’i, str. 228) jest modlitwą bahaicką objawioną w języku arabskim około roku 1865. Shoghi Effendi, Strażnik, powiedział, że ta szczególna modlitwa została obdarzona przez Baha’u’llaha specjalną mocą i wyjątkowym znaczeniem. Czytając (...) książkę zobaczycie sami, jakie sukcesy osiągaliśmy dzięki jej pomocy.

Książkę (...) poświęcam armii Baha’u’llaha, niepomnej niczego oprócz Boga, owym nauczycielom z pierwszej linii na froncie Jego Sprawy.

[Z przedmowy]


Spis treści:

Przedmowa

1. Najważniejszy rozkaz

2. Dziecię ich poprowadzi

3. Wywyższona pozycja

4. Nieświęte współzawodnictwo

5. Słuchaj sercem i duszą

6. Modlitwa i natchnienie

7. Wsłuchaj się w swoje serce

8. Podstawa wszelkich ludzkich przymiotów

9. Delikatna Serdeczna Troskliwość (DST)

10. Boskie wykształcenie

11. Bierz i wybieraj

12. Przestrzegaj praw

13. Żyj życiem i służ

14. Tajemnica ofiary

15. Największy dar

16. Miłość pochodzi od Baha’u’llaha

17. Nauczaj wszystkie warstwy społeczne

18. Różnorodność kultur

19. Boże, obdarz mnie mądrością

20. Moje nieszczęście jest moją opatrznością

21. Ogniem sprawdzamy złoto

22. Siła modlitwy

23. Nie śpiesz się

24. Soy bahai

25. Porwanie

26. Jamal Effendi

Skróty tytułów książek

Reviews

Write a review

Jenabe E. Caldwell FOLLOW THE INSTRUCTION

Jenabe E. Caldwell FOLLOW THE INSTRUCTION

W tej książce są wzmianki o pionierach. Pionierzy to są ludzie, którzy przenoszą się w różne miejsca, aby założyć dom, znaleźć pracę, dom i nauczać Sprawy Bożej.

Accessories

Follow us on Facebook