Veganism, vegetarianism, animal rights

Reduced price!

-5%

David DeGrazia PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE View larger

David DeGrazia PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE

VEGE-76881416

New product

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

33,16 zł tax incl.

34,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Prawa zwierząt
Subtitle Bardzo krótkie wprowadzenie
Author David DeGrazia
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2014
Size 195 x 122 mm
Cover paperback with wings
Number of pages 182
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-141-6

More info

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta. Kontekstem jego rozważań są nasze zwyczaje żywieniowe, ogrody zoologiczne i doświadczenia naukowe.

W ramach tak zwanego szowinizmu gatunkowego (speciesism) nauczyliśmy się usprawiedliwiać krzywdę zwierząt względami ekonomii. Hodowane przemysłowo zwierzęta doznają ogromnych cierpień tylko dlatego, że tak jest taniej. W tym kontekście zawarta w książce dyskusja nad moralnym statusem zwierząt staje się niezwykle istotna.

Jest to idealne wprowadzenie do zagadnienia. David DeGrazia napisał znakomitą rzecz, przedstawiając kluczowe problemy w wyważony sposób. Uczynił to w opracowaniu, które jest krótkie i dobrze się czyta.

Prof. Peter Singer Uniwersytet Princeton

Jestem zdania, że książkę można z całym przekonaniem polecić jako przystępne i zasługujące na uwagę opracowanie, kompetentnie popularyzujące problematykę etycznego statusu zwierząt. Jest to praktycznie pierwsze tego rodzaju opracowanie na rynku polskim, wypełniające dotkliwą lukę i przyczyniające się do zainteresowania polskich czytelników problematyką etyki traktowania zwierząt.

Dr hab. Tomasz Pietrzykowski Uniwersytet Śląski w Katowicach


O autorze:

Dawid DeGrazia jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona w Waszyngtonie. Jest autorem książki Taking Animals Seriously: Mental Life and Moral Status (Cambridge 1996) oraz wielu artykułów z dziedziny filozofii i etyki. Jest także współwydawcą czasopisma „Biomedical Ethics”.

Write a review
David DeGrazia PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE

David DeGrazia PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE


Follow us on Facebook