Philosophy, Religion & Religious Studies

Maciej Czeremski STRUKTURA MITÓW View larger

Maciej Czeremski STRUKTURA MITÓW

NOM60490815

New product

59,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Struktura mitów
Author Maciej Czeremski
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 390
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-81-5
EAN/UPC 9788360490815
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Maciej Czeremski, doktor, pracownik Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się systemami wierzeniowymi społeczności tradycyjnych, szczególnie problematyką myślenia mitologicznego i związanych z nim procesów semiotycznych. Autor licznych artykułów poświęconych teorii mitu i społecznym konsekwencjom funkcjonowania w paradygmacie mitologicznym.

Struktura mitów należy pod wieloma względami do wyjątkowych. Imponuje nie tylko rozmiarami, olbrzymim i wartościowym zapleczem bibliograficznym, w tym w dużym zakresie obcojęzycznym, licznymi tabelami i bogatymi reprezentacjami modelowymi przedstawianych kwestii, precyzyjną konstrukcją obszernego materiału badawczego, ale też mistrzowskim opanowaniem metodologii i teorii, które wykorzystuje do szczegółowych analiz i interpretacji konkretnych kulturowych przykładów światopoglądu mitologicznego.
[z recenzji prof. Anny Grzegorczyk]

Dokonawszy rewolucyjnego, choć wielokrotnie anonsowanego przez mitoznawców przewrotu w semiotyce badań nad mitem, autor następnie sprawnie rekonstruuje podstawowe terminy strukturalnej analizy mitów by przedstawić je w nowym świetle tezy o wszechobecności metonimii. Dodatkowo praca, mimo że oparta na terminach i teoriach niesłychanie skomplikowanych, jest napisana językiem zrozumiałym, dalekim od hermetycznego żargonu i wyposażona w liczne schematy ilustrujące tok rozumowania. Mamy do czynienia z dziełem ważnym, stanowiącym istotny wkład do współczesnym badań nad mitem w skali światowej.
[z recenzji prof. Andrzeja Szyjewskiego]

Write a review
Maciej Czeremski STRUKTURA MITÓW

Maciej Czeremski STRUKTURA MITÓW


Follow us on Facebook