Psychology & Sociology

Reduced price!

-10%

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk View larger

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk

NOM76885360

New product

Marnotrawstwo jest zjawiskiem bezpośrednio związanym z konsumpcją, globalizacją ekonomiczną, usuwaniem odpadów oraz użyciem pestycydów. Jest jednocześnie tak samo szkodliwe, jak i niezbędne do funkcjonowania i reprodukcji życia społecznego oraz systemu kapitalistycznego. (...)

More details

59,40 zł tax incl.

66,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Społeczeństwo marnotrawców?
Subtitle Funkcje i status normy niemarnowania żywności
Author Ariel Modrzyk
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2019
Size B-5
Cover paperback
Number of pages 375
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-536-0
EAN/UPC 9788376885360
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Współistnienie tych dwóch przeciwnych wymiarów stanowi niesamowity paradoks, który potęguje rozwój oraz krytykę zjawiska marnotrawstwa w tym samym czasie. Społeczeństwo marnotrawców? to praca dokonująca imponującego wysiłku intelektualnego, aby ten paradoks wyeksponować. Jest to książka, która bada funkcje społeczne marnotrawstwa, a także równoległą proliferację krytyki tego zjawiska. Co więcej, monografia, badając te dwa aspekty, obejmuje w istocie wszystkie wątki związane z tym zjawiskiem. Ariel Modrzyk prowadzi czytelnika w szybkim, ale nienarzucającym się tempie po ścieżkach zazwyczaj pełnych uprzedzeń i normatywnych wskazówek – od tradycyjnych perspektyw filozoficznych na temat marnotrawstwa do współczesnych praktyk dzielenia terytorium w ramach zjawiska freeganizmu.

Z recenzji dr hab. Adriany Micy

Ariel Modrzyk - doktor nauk społecznych, fizjoterapeuta, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych publikacji w opracowaniach zbiorowych oraz czasopismach, takich jak: „Kultura i Społeczeństwo”, „Kultura Współczesna”, „Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny”, „Kultura Popularna”, „Czas Kultury”, „Praktyka Teoretyczna”. Zainteresowania naukowe: socjologia życia  codziennego, teoria socjologiczna, socjologia jedzenia, socjologia ciała, posthumanizm. Autor książki Pomiędzy normatywizmem a realizmem. Od teorii uznania Axela Honnetha do radykalnie refleksyjnej krytyki społecznej.

Write a review
SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk


Follow us on Facebook