Veganism, vegetarianism, animal rights

Reduced price!

-15%

WYZWOLENIE ZWIERZĄT Peter Singer View larger

WYZWOLENIE ZWIERZĄT Peter Singer

VEGE-65973498

New product

Książka, która rozpoczęła rewolucję i zainicjowała powstanie ruchu obrońców praw zwierząt.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

33,92 zł tax incl.

39,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Wyzwolenie zwierząt
Original title Animal Liberation
Author Peter Singer
Translation Anna Alichniewicz, Anna Szczęsna
Publisher Marginesy
Place of publication Warszawa
Published 2018
Size A-5
Cover paperback with wings
Number of pages 414
Language version Polish
No. of edition pierwsze w tej edycji
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-65973-49-8
EAN/UPC 9788365973498
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

W 1975 roku, wraz z ukazaniem się "Wyzwolenia zwierząt" w Stanach Zjednoczonych, miliony ludzi poznało szokującą skalę wykorzystywania zwierząt – na fermach przemysłowych i w laboratoriach. Peter Singer, analizując ludzkie okrucieństwo, wskazywał na rodzaj „etycznej ślepoty” i wzywał do działania. Dowodził, że wszystkie istoty zdolne do cierpienia zasługują na równe traktowanie i że jedynym sensownym traktowaniem zwierząt – w tym i ludzi – jest takie, które maksymalizuje dobro i minimalizuje cierpienie.

Dziś nastawienie do zwierząt w dużej mierze się zmieniło, ale ciągłe znęcanie się nad nimi w fabrykach mięsa i używanie ich jako narzędzi do badań pokazują, że podstawowe idee Singera wciąż obowiązują. Jak jasno dowodzi w przedmowie Yuval Noah Harari, ta książka jest tak samo aktualna i ważna jak w dniu, w którym została napisana.


Biblia ruchu wyzwolenia zwierząt.
"Independent on Sunday"


Ważny i odpowiedzialny tekst. Każdy powinien go przeczytać.
Richard Adams, autor "Wodnikowego Wzgórza"


Po przeczytaniu Wyzwolenia zwierząt zdałam sobie sprawę, że w taki sam sposób, w jaki rasistowskie i seksistowskie poglądy pozwoliły na dyskryminację mniejszości i kobiet, szowinizm gatunkowy pozwolił przypisać zwierzętom niższy status i traktować je nie jako jednostki, ale jako przedmioty i środki do spełniania naszych kaprysów.
Ingrid E. Newkirk, prezeska PETA


Wywód Singera jest chłodny i pozbawiony emocji, argumenty zaś ostre i przerażające, ponieważ autor nie opiera się na osobistych, religijnych ani abstrakcyjnych zasadach filozoficznych, tylko na stanowiskach moralnych, które większość z nas akceptuje.
„The New York Times Book Review”


Książka ta nie jest wyłącznie opisem tragicznego losu zwierząt. To jasny i klarowny wywód filozoficzny na temat źródeł naszego szowinizmu gatunkowego i przedmiotowego traktowania zwierząt. Singer pisze spokojnie, bez zacietrzewienia, stara się wyraźnie apelować nie do emocji, lecz rozumu, mocno przeciwstawia się też aktom przemocy, na jakie porywali się nieraz najbardziej wojowniczy obrońcy praw zwierząt
. Sławomir Zagórski, „Gazeta Wyborcza”


Peter Singer (ur. 1946 w Melbourne) – najsłynniejszy współcześnie żyjący filozof, obwołany przez amerykański „Times” jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Profesor University Center for Human Values i Uniwersytetu Princeton. Wykładał m.in. w Oxfordzie, Nowym Jorku, na Uniwersytecie Colorado, Kalifornijskim i Monash. "Wyzwolenie zwierząt" przyniosło mu międzynarodową sławę. Jest autorem i współautorem wielu innych książek, m.in. "Dzieci z probówki", "Etyka a to, co jemy", "Etyka praktyczna", "Jeden świat", "O życiu i śmierci", "Przewodnik po etyce", "W obronie zwierząt" i "Życie które możesz ocalić". Jest założycielem Międzynarodowego Towarzystwa Bioetycznego, a także współinicjatorem (wraz z Paolą Cavalieri) Projektu na rzecz Dużych Małp Człekokształtnych".

[z informacji na okładce]

Write a review
WYZWOLENIE ZWIERZĄT Peter Singer

WYZWOLENIE ZWIERZĄT Peter Singer


Follow us on Facebook