Music & Dance

ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski

PWM11261KOMP

New product

Komplet podręczników przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-7 lat, rozpoczynających naukę gry na klarnecie. Zawarte w nim podstawowe wiadomości dotyczące budowy oraz zasad gry na tym instrumencie, oraz szereg ćwiczeń, wskazówek i drobnych utworów stanowią rzetelną pomoc zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 56,25 zł.

More details

56,25 zł tax incl.

125,00 zł tax incl.

Data sheet

Title ABC na klarnet B lub C
Subtitle Podręcznik do nauki gry na klarnecie dla najmłodszych. Komplet
Author Adam Brzozowski
Illustrations Zenon Andrzej Remi
Publisher Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Place of publication Kraków
Published 2012/2013/2012
Publishing series Klarnet
Size N4 stoj. 235 x 305 mm
Cover paperback
Number of pages 91+103+33+11
Language version Polish-English-German
No. of edition 1
Book condition new
Comments Bardzo przyjaźnie opracowana i pięknie ilustrowana publikacja.
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Z podręcznika może korzystać nauczyciel, który znajdzie w nim wiele inspiracji i pełny, uszeregowany wykaz najważniejszych zagadnień, oraz uczeń, który dzięki prostym objaśnieniom i atrakcyjnej szacie graficznej może samodzielnie ćwiczyć w domu.


ABC na klarnet B lub C” część 2. Adama Brzozowskiego to kontynuacja autorskiego pomysłu na stworzenie podręcznika dla najmłodszych dzieci, rozpoczynających naukę gry zarówno na klarnecie B, jak i na klarnecie C. Autor, idąc śladami rozwiązań wprowadzonych w części pierwszej podręcznika, przekazuje dzieciom kolejne informacje z zakresu gry na instrumencie: wprowadza nowe dźwięki, nowe wartości rytmiczne, nowe tonacje, a także specjalnymi ćwiczeniami rozwija ważną umiejętność gry ze słuchu. Ale oprócz nowych wiadomości, pojawiają się w drugiej części podręcznika przypomnienia i powtórzenia zasad, które uczniowie znają z części pierwszej, ale które są istotne i ważne na każdym etapie gry. Trzyjęzyczna forma podręcznika (opisy i wyjaśnienia w języku polskim, angielskim i niemieckim) oraz wprowadzenie znanych melodii, zaczerpniętych tak z polskiego folkloru, jak i z tradycji ludowych innych krajów, pozwalają uczniom pogłębiać nie tylko wiedzę muzyczną, ale także kulturową. Podręcznik zawiera też zdjęcia, tabele i schematy chwytów, a wszystko to okraszone jest kolorowymi ilustracjami, które z pewnością umilą czas nauki.


Zbiór obejmuje 8 utworów, opracowanych na klarnet w stroju B lub C z towarzyszeniem fortepianu. Przeznaczony jest dla początkujących klarnecistów, którzy zaczynają swoją przygodę z grą na tym instrumencie. Proste utwory pozwolą młodym muzykom na wykonywanie pełnych kompozycji z towarzyszeniem fortepianu oraz cieszyć się wspólną grą z nauczycielem.

Utwory w publikacji:

  • Biały obłoczek
  • Przyjaciele
  • Śnieżynki
  • Przejażdżka kucykiem
  • Walczyk tyrolski
  • Zabawa na łące
  • Wróbelki
  • Zajęcza polka

Write a review
ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski

ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski


Accessories

Follow us on Facebook