Politics & Economics

Jan Skoczyński GNOZA POLITYCZNA View larger

Jan Skoczyński GNOZA POLITYCZNA

AKA86575484

New product

Warning: Last items in stock!

12,00 zł tax incl.

Data sheet

Tytuł Gnoza polityczna
Redakcja Jan Skoczyński
Wydawnictwo Księgarnia Akademicka
Rok wydania 1998
Wersja językowa polska
Liczba stron 136
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-86575-48-4

More info

"W dniach 21-23 listopada 1996 roku Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizował konferencję naukową pt. "Gnoza polityczna w Polsce". Inicjatorem i pomysłodawcą tej - ważnej z punktu widzenia filozofii politycznej - sesji był prof. Bronisław Łagowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele kilku ośrodków akademickich z Kraju. Gościem z zagranicy był prof. Andrzej Walicki. Referenci i dyskutanci - jakby trochę na przekór zagadnieniu tematycznemu - podejmowali szeroki wachlarz problemów wskazujących na obecność wątków gnostyckich w myśli i praktyce politycznej ostatnich dwu stuleci, w Polsce i w Europie. Tak więc zjawisko gnostycyzmu - w powszechnym odczuciu wiązane z pierwszymi wiekami chrześcijaństwa - okazuje się być jednym z trwalszych atrybutów ludzkiego myślenia. Także koniec XX wieku w naturalny sposób sprzyja ożywieniu tendencji gnostyckich.

Proponowany tom, który zatytułowaliśmy Gnoza polityczna, zawiera większość referatów, jakie zostały przedstawione na wspomnianej konferencji. Składa się z dwu części: w pierwszej znalazły się teksty dotyczące teorii i krytyki myślenia gnostycznego; w drugiej - omawiające niektóre odmiany gnozy współczesnej - rodzimej i obcej".

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Jan Skoczyński GNOZA POLITYCZNA

Jan Skoczyński GNOZA POLITYCZNA

Follow us on Facebook